Oxford OXD3316010K 0-12.7mm/0.5″ DIGITAL INDICATOR 0.01mm/0.0005″
Oxford OXD3316010K 0-12.7mm/0.5″ DIGITAL INDICATOR 0.01mm/0.0005″
Description
Oxford OXD3316010K 0-12.7mm/0.5″ DIGITAL INDICATOR 0.01mm/0.0005″
IDS Digital Indicator
Features: Easy to use with clear digital LCD display. Large, easy-read 7.5mm LCD display. Soft-key touch for operator comfort. Superior construction quality.
Response speed: <0.5m/s.
Auto power off.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Oxford |
| EAN13 Barcode | 5036140025479 |
| eCl@ss Code | 21170308 |
| Supplier Part No. | 3316010K |
| UNSPSC Code | 41111600 |
| WEEE Compliant | Yes |
Further Information
| Property | Value |
|---|---|
| Measuring Range | 12.7 mm millimetre 0.5 in. inch |
| Product Number | |
| Accuracy | mm millimetre in. inch |
| Resolution | 0.01 mm millimetre in. inch |
| System of Measurement |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



