Kuani KI-5202 Air Drill 1/4″, Reversible, 1800rpm
Kuani KI-5202 Air Drill 1/4″, Reversible, 1800rpm
Description
Kuani KI-5202 Air Drill 1/4″, Reversible, 1800rpm
Features
- Handle exhaust with muffler.
- 0.15kW.
- 1800 rpm.
Specifications
| Chuck Capacity | 1/4″ |
| Spindle Threat | 3/8″-24 |
| Free Speed | 1800 rpm |
| Rated Power | 150 watts |
| Overall Length | 199 mm |
| Air Inlet | 1/4 PT |
| Air Hose | 3/8″ |
| Average Air Consumption | 54 L/min |
| Weight | 0.78kg |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



