Kennedy KEN5933600K SUEDE LEATHER 7-POCKET 2-LOOP NAIL & TOOL POUCH
Kennedy KEN5933600K SUEDE LEATHER 7-POCKET 2-LOOP NAIL & TOOL POUCH
Description
Kennedy KEN5933600K SUEDE LEATHER 7-POCKET 2-LOOP NAIL & TOOL POUCH
Combination Pouches
Leather, made with one pocket, two loops and nail pouch. Belt not included.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140143678 |
| eCl@ss Code | 40019107 |
| Supplier Part No. | 5933600K |
| UNSPSC Code | 24112403 |
Further Information
| Property | Value |
|---|---|
| Application | Hammer Nails Tools |
| Colour | Tan |
| Length | 280 mm millimetre |
| Material | Leather |
| Number of Pockets | 7 |
| Product Number | STNP-7L |
| Type | Belt Pouch |
| Weight | 310 g gram |
| Width | 270 mm millimetre |
| Size | 280mm x 270mm |
| Additional Features | 2 x Loops Nail pouch |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



