Kennedy KEN5930870K WATERPROOF 14 ASSORTED POCKET TOOL ROLL
Kennedy KEN5930870K WATERPROOF 14 ASSORTED POCKET TOOL ROLL
Description
Kennedy KEN5930870K WATERPROOF 14 ASSORTED POCKET TOOL ROLL
PVC-Coated Rayon Tool Rolls
Multi – With 14 pockets. Tools secured by flap cover with two webbed ties.
Waterproof, puncture-resistant and rot-proof PVC outer with soft non-scratch rayon inner to protect tools.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140143371 |
| eCl@ss Code | 40019107 |
| Supplier Part No. | 5930870K |
| UNSPSC Code | 24112403 |
Further Information
| Property | Value |
|---|---|
| Application | Tools |
| Colour | Black |
| Length | 650 mm millimetre |
| Material | PVC |
| Number of Pockets | 14 |
| Product Number | TR-14PR |
| Type | Tool Rolls |
| Weight | 270 g gram |
| Width | 270 mm millimetre |
| Size | 650mm x 270mm |
| Additional Features | Non-scratch rayon inner Puncture resistant Rot-proof Secured by two webbed ties Waterproof |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



