Senator SEN5930580K 24″ CANVAS TOOL BAG
Senator SEN5930580K 24″ CANVAS TOOL BAG
Description
Senator SEN5930580K 24″ CANVAS TOOL BAG
Canvas Holdall
Manufactured from heavy duty water resistant canvas. Handles wrap underneath the bag for added strength, fitted with a heavy duty zip.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Senator |
| EAN13 Barcode | 5036140161429 |
| eCl@ss Code | 21100490 |
| Supplier Part No. | SEN-593-0580K |
| UNSPSC Code | 24111507 |
Further Information
| Property | Value |
|---|---|
| Product Number | BCTB-24 |
| Size L x D x H | 600 x 180 x 190mm |
| Weight | 0.33 kg kilogram g gram |
| Additional Features | Comes with heavy duty zip Handles wrapped underneath holdall for added strength |
| Product Material | Canvas |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



