Senator SEN0316990K 16cm CUT 2 ASSORTED NEEDLE FILE SET (12)
Senator SEN0316990K 16cm CUT 2 ASSORTED NEEDLE FILE SET (12)
Description
Senator SEN0316990K 16cm CUT 2 ASSORTED NEEDLE FILE SET (12)
Needle File Set
Second Cut Needle File Set.
Supplied in PVC Wallet. Manufactured to BS 498:1990.
Content (1 of each): Hand, Flat, Knife, Round, Half Round, Square, Three Square, Crossing, R/Edge Joint, Slitting, Warding, Barrette.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Senator |
| EAN13 Barcode | 5036140159877 |
| eCl@ss Code | 21042102 |
| Number of Pieces | 12 [#] |
| Overall Length | 160 mm |
| Overall Weight | 0.22 |
| Supplier Part No. | SEN-031-6990K |
| UNSPSC Code | 27111905 |
| Weight | 120 g |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



