Xest Ling Z4125 Bench Drilling 25mm, 3150rpm, 140kg
Xest Ling Z4125 Bench Drilling 25mm, 3150rpm, 140kg
Description
Xest Ling Z4125 Bench Drilling 25mm, 3150rpm, 140kg
Model:Z4125
Industrial type bench drilling machine.
Features
- High spindle speeds
- High precision chuck
- Great precision & rigidity
Specifications
| Max Drilling Capacity | 25mm |
| Diameter of column | 85mm |
| Spindle Travel | 125mm |
| Distance spindle axis to column surface | 240mm |
| Max. Distance spindle nose to worktable | 367mm |
| Max. Distance spindle nose to base | 630mm |
| Spindle Taper | MT3 |
| Spindle Speeds Range | 365~3150rpm |
| Spindle speeds | 5 |
| Dimensions of worktable surface | 280mm x 300mm |
| Dimension of base worktable surface | 590mm x 375mm |
| Overall Height | 1127mm |
| Motor | 750W |
| Weight | 140kg |
Additional information
| Weight | 140 kg |
|---|



