Kennedy KEN0321830K 3 PCE HAND CURVED TOOTH MILLED FILE SET
Kennedy KEN0321830K 3 PCE HAND CURVED TOOTH MILLED FILE SET
Description
Kennedy KEN0321830K 3 PCE HAND CURVED TOOTH MILLED FILE SET
Milled Tooth File Set
Curved Cut – Teeth are arranged in curved contours across the file face. Normally used in automotive body shops for smoothing body panels.
Curved Tooth File Set
Contents: (1 of each) Flat, 200mm (8″), 255mm (10″) and 305mm (12″) standard cut.
Specification
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140092044 |
| eCl@ss Code | 21042102 |
| Number of Pieces | 3 [#] |
| Overall Weight | 0.675 |
| Supplier Part No. | 0321830K |
| UNSPSC Code | 27111905 |
| Weight | 765 g |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



