Kuani KI-5320 Air Drill 3/8″, Reversible
Kuani KI-5320 Air Drill 3/8″, Reversible
Description
Kuani KI-5320 Air Drill 3/8″, Reversible
Features
- Handle exhaust
- Reversible
- 1800rpm
Specifications
| Chuck Capacity | 3/8″ |
| Spindle Threat | 3/8″-24 |
| Free Speed | 1800 rpm |
| Rated Power | 300 watts |
| Overall Length | 195 mm |
| Air Inlet | 1/4 PT |
| Air Hose | 3/8″ |
| Average Air Consumption | 91 L/min |
| Weight | 1.2kg |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



