Kuani KI-5302 Air Drill 3/8″, Reversible, 23000rpm
Kuani KI-5302 Air Drill 3/8″, Reversible, 23000rpm
Description
Kuani KI-5302 Air Drill 3/8″, Reversible, 23000rpm
Features
- Rear exhaust.
- High speed: 2300rpm.
Specifications
| Chuck Capacity | 3/8″ |
| Spindle Threat | 3/8″-24 |
| Free Speed | 2300 rpm |
| Overall Length | 183 mm |
| Air Inlet | 1/4 PT |
| Air Hose | 3/8 I.D |
| Average Air Consumption | 91 L/min |
| Weight | 0.82kg |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



