Kuani KW-315 Air Ratchet Wrench 3/8″, 250rpm, 54Nm
Kuani KW-315 Air Ratchet Wrench 3/8″, 250rpm, 54Nm
Description
Kuani KW-315 Air Ratchet Wrench 3/8″, 250rpm, 54Nm
Features
- With length of 135mm.
- Jumbo hammer.
- Rear exhaust.
Specifications
| Square Drive | 3/8″ |
| Free Speed | 250rpm |
| Max. Torque | 40ft-lb (54N.M) |
| Overall Length | 166mm |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Air Hose | 3/8″ |
| Average Air Consumption | 2.5cfm (71L/min) |
| Weight | 0.5kg |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



