Gison GP-838STN Air Nibbler, 2600rpm
Gison GP-838STN Air Nibbler, 2600rpm
Description
Gison GP-838STN Air Nibbler, 2600rpm
Model: GP-838STN
Specifications
| Type | Push |
| Capacity | Steel : 1.2mm Aluminium : 1.6mm |
| Max. Speed | 2600 rpm |
| Net Weight | 0.98kg |
| Length | 188 mm |
| Air Consumption | 0.49 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 9.5mm |
| Air Pressure | 90 psi |
| Sound Pressure | 82 dBA |
| Vibration | < 2.5 m/S² |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



