Gison GP-836LC3 Riveting Air Pull Nut Setter 10-12mm 100rpm 2kg
Gison GP-836LC3 Riveting Air Pull Nut Setter 10-12mm 100rpm 2kg
Description
Gison GP-836LC3 Riveting Air Pull Nut Setter 10-12mm 100rpm 2kg
Model: GP-836LC3
Air pull nut setter 100rpm, 10-12mm.
Specifications
| Mechanism | Gear Type |
| Optional Pulling Nut | 10mm, 12mm, 7/16″ |
| Free Speed | 100 rpm |
| Net Weight | 1.92 kg |
| Length | 228 mm |
| Air Consupmtion | 0.23 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Air Pressure | 90 psi |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



