GISON GP-26D Heavy Duty Reversible Drill 5/8″, 600-1000rpm, 7kg
GISON GP-26D Heavy Duty Reversible Drill 5/8″, 600-1000rpm, 7kg
Description
GISON GP-26D Heavy Duty Reversible Drill 5/8″, 600-1000rpm, 7kg
Model: GP-26D
5/8″ Heavy Duty reversible pneumatic drill. (600-1000rpm)
Features
- 5/8″ Drill chuck
- Reversible
- Free speed: 600 ~ 1000rpm
Specifications
| Capacity | 5/8″ (16mm) |
| Free Speed | 600~1000rpm |
| Net Weight | 6.4kg |
| Length | 370mm |
| Air Consumption | 0.80 m3/min |
| Air Inlet | 3/8″ |
| Hose Size | 10mm |
| Air Pressure | 90psi |
Additional information
| Weight | 7 kg |
|---|



