Gison GP-948 Air File 3700bpm
Gison GP-948 Air File 3700bpm
Description
Gison GP-948 Air File 3700bpm
Model: GP-948
Features
- Air File (3700bpm)
Specifications
| Stroke Speed | 3700 bpm |
| Piston Stroke | 10 mm |
| Net Weight | 1.0 kg |
| Length | 174 mm |
| Air Consupmtion | 0.24 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 90 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | 4.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



