Gison GP-835TB Air Angle Drill 3/8″ 1900rpm
Gison GP-835TB Air Angle Drill 3/8″ 1900rpm
Description
Gison GP-835TB Air Angle Drill 3/8″ 1900rpm
Model: GP-835TB
Features
- 3/8″ Air Angle Drill (1900rpm)
Specifications
| Capacity | 3/8″ |
| Maximum Speed | 1900 rpm |
| Net Weight | 0.96 kg |
| Length | 220 mm |
| Air Consupmtion | 0.59 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 92 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | <2.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



