Gison GP-921C Air Spot Drill 8mm 500rpm
Gison GP-921C Air Spot Drill 8mm 500rpm
Description
Gison GP-921C Air Spot Drill 8mm 500rpm
Model: GP-921C
Features
- Air Spot Drill (500rpm)
Specifications
| Capacity | 8 mm |
| Free Speed | 500 rpm |
| Net Weight | 1.52 kg |
| Length | 260 mm |
| Air Consupmtion | 0.56 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 90 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | <2.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



