Gison GP-847 Air High Speed Cut-Off Tool 75mm, 18000rpm, 0.95kg
Gison GP-847 Air High Speed Cut-Off Tool 75mm, 18000rpm, 0.95kg
Description
Gison GP-847 Air High Speed Cut-Off Tool 75mm, 18000rpm, 0.95kg
Model: GP-847
Features
- High Speed Air Cutter (18000rpm)
Specifications
| Disc Size | 75 mm |
| Maximum Speed | 18,000 rpm |
| Net Weight | 0.95 kg |
| Length | 210 mm |
| Air Consupmtion | 0.22 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 89 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | 3.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



