Gison GP-902C Air Belt Sander 60mm x 260mm (7000rpm)
Gison GP-902C Air Belt Sander 60mm x 260mm (7000rpm)
Description
Gison GP-902C Air Belt Sander 60mm x 260mm (7000rpm)
Model: GP-902C
Air Belt Sander (60x260mm,7000rpm)
Features
- Air Belt Sander (60x260mm,7000rpm)
Specifications
| Type | Belt-Sander |
| Belt Size | 60mm x 260mm |
| Free Speed | 7000rpm |
| Net Weight | 1.65 kg |
| Length | 245 mm |
| Air Consupmtion | 0.63 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 8.0 mm |
| Sound Pressure | 92 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | 5.2 m/S2 |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



