Gison GP-906B Air Auto Shut-Off Air Screwdriver (0.35~1.0Nm)
Gison GP-906B Air Auto Shut-Off Air Screwdriver (0.35~1.0Nm)
Description
Gison GP-906B Air Auto Shut-Off Air Screwdriver (0.35~1.0Nm)
Model: GP-906B
Features
- Auto Shut-Off Air Screwdriver (0.35~1.0 Nm)
Specifications
| Type | Push Start, Rear Exhaust |
| Mechanism | Shut-Off |
| Screw Size Capacity | 3.0 mm |
| Shank Size | 2.5 mm |
| Free Speed | 800 rpm |
| Maximum Torque | 0.35 ~ 1.0 Nm |
| Net Weight | 0.37 kg |
| Length | 190 mm |
| Air Consupmtion | 0.07 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 5.0 mm |
| Sound Pressure | 40 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | <2.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|



