Gison GP-921P Air Spot Drill 8mm 1800rpm
Gison GP-921P Air Spot Drill 8mm 1800rpm
Description
Gison GP-921P Air Spot Drill 8mm 1800rpm
Model: GP-921P
Features
- Air Spot Drill (1800rpm)
Specifications
| Capacity | 8 mm |
| Free Speed | 1800 rpm |
| Net Weight | 1.20 kg |
| Length | 250 mm |
| Air Consupmtion | 0.28 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 89 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | <2.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



