Gison GP-937RD Air Random Orbital Sander 125mm (5″) 9000rpm
Gison GP-937RD Air Random Orbital Sander 125mm (5″) 9000rpm
Description
Gison GP-937RD Air Random Orbital Sander 125mm (5″) 9000rpm
Model: GP-937RD
Features
- 5″ Air Dual Action Sander (9000rpm, Central Vacuum)
Specifications
| Type | Central-Vacuum |
| Pad Size | 5″ |
| Diameter Orbital | 5mm |
| Free Speed | 9000rpm |
| Net Weight | 1.10 kg |
| Length | 122 mm |
| Air Consupmtion | 0.34 m3/min |
| Air Inlet | 1/4″ |
| Hose Size | 6.5 mm |
| Sound Pressure | 98 dBA |
| Air Pressure | 90 psi |
| Vibration | <2.5 m/S2 |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|



